INICI
EL FESTIVAL
AED 2024
PROGRAMACIÓ
ENTRADES
ALACANT
TALLER EDUARDO ZÚÑIGA
LA TERRETA BALLA
GUY NADER & MARÍA CAMPOS
EYAS DANCE PROJECT
INTERNACIONAL
ELX
EMERGENTS
MELANIA OLCINA
COLECTIVO VENEREA
VANESA AIBAR & ENRIC MONFORT
MURCIA
MUCHA MUCHACHA
OTRADANZA
LA MADRUGADA
VANESA AIBAR & ENRIC MONFORT
ANTERIORS
11-AED-2022
10 AED 2021
9-AED 2020
8-AED 2019
7-AED 2018
6-AED 2017
5-AED 2016
4-AED 2015
3-AED 2014
2-AED 2013
1-AED 2012
BLOG
CONTACTE
AED 2020
Agenda i activitats programades per al
FESTIVAL ABRIL EN DANSA 2020
PROGRAMACIÓ AED 2020
13 SETEMBRE
ELX
EDICIÓ ONLINE
XARCIES FESTIVAL ABRIL EN DANSA
XX:XX H.
MOSTRA JOVES TALENTS
16 DE SETEMBRE
ALACANT
MACA
18:00 H.
Projecció del documental
presentat per Cristina Masson,
directora artística i Coreògrafa.
"DANZANTES"
de Juan Vicente Chuliá.
Entrada lliure.
18 SETEMBRE
ELX
TERRASSA DEL CCC L´ESCORXADOR
ENTRADA LLIURE PRÈVIA RESERVA
19.00 H.
19.25 H.
19.45 H.
AL CARRER ELX
CÍA HUMAN HOOD (BIRMINGHAM)
"ORBIS"
CÍA ELÍAS AGUIRRE (MADRID)
“PEZ ESFINGE”
CÍA FABIAN THOMÉ (FRANCIA)
“MOI-JE"
18 SETEMBRE
ELX
CCC L´ESCORXADOR
XX.XX H. / XX.XX H.
CLASSE MAGISTRAL
FABIAN THOMÉ
Actividtat reservada per a ballarins professionals.
19 SETEMBRE
ALACANT
ASSECADOR DEL CCC LES CIGARRERES
ENTRADA LLIURE PRÈVIA RESERVA
12.00 H.
12.30 H.
12.45 H.
AL CARRER ALACANT
CÍA HUMAN HOOD (BIRMINGHAM)
"ORBIS"
CÍA ELÍAS AGUIRRE (MADRID)
“PEZ ESFINGE”
CÍA FABIAN THOMÉ (FRANCIA)
“MOI-JE"
19 SETEMBRE
ALACANT
TEATRE ARNICHES
20:30 H.
CÍA LA MACANA
"PINK UNICORNS"
20 SEPTIEMBRE
ALACANT
TEATRE ARNICHES
19:30 H.
LA TERRETA BALLA 2020
Cía MARROCH (Santa Pola)
PAULA SERRANO - ITXASAI MEDIAVILLA - (Alcoi-Bilbao)
YAIZA CARO - EDUARDO VALLEJO - CÍA OGMIA (Alicante-Madrid)
RED FOX DANZA (Torrevieja)
ENEKO AMORÓS (Toulouse-Alicante)
CARLA CERVANTES, SANDRA EGIDO (Barcelona, Villena)
24 SETEMBRE
ALACANT
AULA DE CULTURA
FUNDACIÓ MEDITERRANI
18.30 H.
DIÀLEGS DE DANSA
Organitzat per la Acadèmia de las Arts.
Al finalitzar i com a cloenda del festival actuarà el Projecte Good.
Entrada lliure.
MARÍA PAGÉS
GUSTAVO RAMÍREZ
24 SETEMBRE
ALACANT
AULA DE CULTURA
FUNDACIÓ MEDITERRANI
20:30 H.
GALA 2020
JOVE COMPANYIA DE DANSA GERARD COLLINS (Valencia)
LA QUEBRÁ (Barcelona-Alicante)
Quan els Ocells Prenen el vol
ROCÍO SEMPERE (Elche)
Unum
MARCOS Y MARCO (Francia)
Into the white.
EDUARDO ZÚÑIGA (Alicante)
CARLA CERVANTES - SANDRA EGIDO (Barcelona-Villena)
DANA RAZ DANCE PROJECT (Israel)
25 SETEMBRE
ELX
CCC L´ESCORXADOR
21 H.
ANTES COLLADO
"CRISÁLIDA"
26 SETEMBRE
ALACANT
TEATRE ARNICHES
20:30 H.
MOU DANSA
"OUT FIT"
27 SETEMBRE
ELX
GRAN TEATRE
20:30 H.
CIENFUEGOS
1 D´OCTUBRE
ELX
GRAN TEATRE
21:30 H.
IVC "LA MORT I LA DONZELLA"
FILTRAR ACTIVITATS PER ETIQUETA
ABRIL EN DANSA 2020
All
ALACANT
AL CARRER
ELX
EXHIBICIÓ
FORMACIÓ
GALA
LA TERRETA BALLA
ONLINE
CÍA MARROCH
ESCANNER
IVC
LA MORT I LA DONZELLA
CARLA CERVANTES
SANDRA EGIDO
CÍA ELÍAS AGUIRRE
PEZ ESFINGE
RED FOX
UBUNTU
PAULA SERRANO
LA HERMOSURA PREFIERE SER SECRETO
CÍA GERARD COLLINS
GHETTO
CLASSE MAGISTRAL
DANA RAZ
CÍA MOUDANSA
OUTFIT
TANZCOMPAGNIE GIEßEN (Alemania)
CANCEL·LAT
FABIAN THOMÉ
MOI-JE
ROCÍO SEMPERE
UNUM
MUESTRA JÓVENES TALENTOS
CLASSE MAGISTRAL
FABIAN THOMÉ
LA QUEBRÁ
GREAT HUMAN
MARCOS Y MARCO
LA MACANA
PINK UNICORNS
CIA ANTES COLLADO
OGMIA
DOPPELGÄNGER
ENEKO AMORÓS
ADRIFT
HUMANHOOD
ORBIS
DANA RAZ
GOLEM
DIÁLOGOS DE DANZA
CÍA CIENFUEGOSDANZA
TABULA RASA-VIEJAS
INSTITUCIONS, EMPRESES I ENTIDATS QUE COL
·
LABOREN
ORGANITZA
AMB EL SUPORT
COL
·L
ABORA